Jazidi lányokat rabszolgaként tartó iraki házaspár pere kezdődött meg Németországban
A lányokat a házaspár, mielőtt elhagyta Szíriát, az Iszlám Állam egy másik tagjának adta át.
A lányokat a házaspár, mielőtt elhagyta Szíriát, az Iszlám Állam egy másik tagjának adta át.
A támadás elkövetője, Samszúd bin Dzsabbar Amerikában született és Texasban élt, korábban katona volt. A gázoláshoz használt bérelt kisteherautójában az Iszlám Állam zászlóját találták meg.
Nem 900, hanem 2000.
A forradalom egyik legnagyobb kérdése, hogy Abu Mohamed al-Dzsolani vajon mennyit volt képes elengedni korábbi radikalizmusából.
A most 21 éves nő a jazidi vallási kisebbség tagja, akiket 2014-ben tömegével ölt meg és rabolt el az Iszlám Állam Irakban.
Az akciót az amerikai és az iraki hadsereg közösen hajtotta végre a nyugat-iraki el-Anbár tartományban.
A fiú magyarul feliratozott egy propagandavideót, de több, a terrorszervezetet népszerűsítő kiadványt és vallási éneket is megosztott.
Terrortámadásra készült, az Iszlám Állam propagandaanyagait is megtalálták nála.
A férfit többek között azzal vádolták, hogy az Iszlám Állam sajtóirodái által előállított buzdító énekeket töltött fel az internetre.
A sejtekre osztódott, lakott területektől távol bujkáló dzsihádisták önálló kalifátust nem tudnak létrehozni, de nagyobb akciókra még képesek, főleg Szíriában és Irakban kell félni tőlük.
A családjaiktól elrabolt jezidi nőket bátor önkéntesek segítenek felkutatni és visszajuttatni szeretteikhez az Iszlám Állam fogságából. A Sabaya című dokumentumfilm az önfeláldozó vállalkozást mutatja be.
Egy nagyon veszélyesnek tartott egyiptomi állampolgárról van szó, aki éveket töltött a szíriai-iraki konfliktusövezetben az IÁ harcosaként.
Az Abu Bakr al-Bagdadi ellen indított amerikai hadműveletben egy jól kiképzett kutya is részt vett. Az eb nevét először biztonsági okokra hivatkozva nem árulták el, de ez azóta megváltozott.
Őrizetbe vettek kedden a németországi Offenbachban három férfit, akiket azzal gyanúsítanak, hogy a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet híveiként terrorcselekményre készültek.
Nem sikerült kitoloncolnia Törökországnak egy amerikai állampolgárságú, arab származású feltételezett dzsihadistát, mert a görög hatóságok visszafordították a határról – jelentette a Sabah című török lap.
Az amerikai katonák mellett egy jól kiképzett kutyának is szerepe volt Abu Bakr al-Bagdadi likvidálásában. Az amerikai elnök egy fotót már megosztott a négylábú "tisztről", a nevét ugyanakkor titkosították.
Az amerikai elnök szerint valószínűleg a meg nem nevezett férfi vette volna át al-Bagdadi helyét a terrorszervezet élén.
Már meg is nevezték őket. Egyikük a végrehajtó szerepét betöltő Küldöttek Tanácsának a tagja.